Bakan Arslan'dan 81 Şehre Dev Proje Müjdesi

Bakan Arslan`dan 81 Şehre Dev Proje MüjdesiEsenyurt Belediyesi tarafından düzenlenen iftar programına Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme  Bakanı Ahmet Arslan, şehit ve gazi aileleri ile birlikte ilçede faaliyet gösteren STK’lar da katıldı. Necmi Kadıoğlu Stadyumu'nda düzenlenen iftar programında konuşan Bakan Arslan, birlik beraberliğin önemine dikkat çekti. Bakan  Arslan, "Esenyurt'ta Türkiye'nin her yerinden vatandaş görebilirsiniz. Kardeşi kardeşe düşürmek istiyorlar. Birliğimizi , beraberliğimizi bozmak istiyorlar. O yüzden sizden istirhamım o ki, "biz nasıl ki Esenyurt'ta  birlik ve beraberlik içinde yaşıyorsak, nasıl ki, bunca yıldır bu coğrafyalarda birlik ve beraberlik içinde yaşadıysak, geldiğiniz yerdeki  hemşehrilerinize söyleyin. Onlara; siz dış güçlerin maşalarına izin vermeyin. Onlara inat biz sonsuza kadar birlik içinde, beraberlik içerisinde geleceğe yürüyeceğiz. Din ayrımı yapmadan, etnik ayrım yapmadan, dil ayrımı yapmadan" diye konuştu.

"Türkiye dünyada hak ettiği yere gereğinden hızlı gelsin"

Türkiye' nin dört bir yanında dev projelerin hayata geçirileceğini müjdesini veren  Bakan Arslan, "Biz inşallah dünyanın gıptayla baktığı birçok dev projeyi İstanbul'a kazandırdığımız gibi diğer  illerimize de büyük projeler kazandırmaya devam edeceğiz. Bu kardeşiniz o mutfağın içinden gelen Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı'nın başında bir kardeşiniz olarak İstanbul'daki dev projeleri bir bir bitirdikçe 100 bin kişilik ekibiyle bunları bitirdikçe , biliniz ki yeni projeler yolda, yeni projeleri hayata geçireceğiz. Sadece İstanbul'da yeni havalimanı yapmakla kalmayacağız, Yavuz Sultan Köprüsü'nü yapmakla kalmayacağız, 30 Haziran 'da yapacağımız  Osman Gazi Köprüsü'nü açmakla kalmayacağız, İstanbul'da 20 Aralık'ta açacağımız Avrasya Tüneli ile kalmayacağız.  Ülkemizin 81 ilinde bu ve buna benzer projeleri tek tek hayata geçiriyoruz, hayata geçirmeye devam edeceğiz. Hayata geçirmeye devam edeceğiz ki,  Anadolu coğrafyası, Türkiye coğrafyası harita üzerinde köprü olmaktan çıksın, ulaştırma koridorlarıyla, ulaştırma projeleriyle, enerji projeleriyle Türkiye dünyada hak ettiği yere gereğinden hızlı gelsin" ifadelerini kullandı.

İftar programının ardından ilçede bir dizi ziyaretlerde bulunan Bakan Arslan, protokol üyeleriyle birlikte ilçede kurulan Esenyurt Belediyesi  Ramazan etkinlikleri alanını ziyaret ederek vatandaşlarla bir araya geldi.