Bakan Turhan Konya'da inceleme ve ziyaretlerde bulundu

Bakan Turhan Konya`da inceleme ve ziyaretlerde bulunduBakan Turhan, bazı ziyaret ve incelemeler için geldiği kentte ilk olarak, Konya Yüksek Hızlı Tren Garı inşaatını inceledi.

Yapımı tamamlandığında aynı zamanda bir yaşam merkezi olarak hizmet vermesi planlanan gar inşaatına ilişkin yetkililerden bilgi alan Turhan, çalışmaların hızlandırılması ve titizlikle yürütülmesi talimatını verdi. 

Bakan Turhan, daha sonra Konya (Kayacık) Lojistik Merkezi'ni ziyaret etti.

Yetkililerden inşaat çalışmalarına ilişkin bilgi alan Turhan, Organize Sanayi Bölgesi yakınındaki 1 milyon metrekare alan üzerine kurulacak merkezin hem kent hem de ülke için önemli bir yatırım olduğunu belirtti.

Turhan, Konya Lojistik Merkezi'nin yapımını en kısa sürede tamamlamayı hedeflediklerini bildirdi.

Ziyaretlerde Bakan Turhan'a, Konya Valisi Cüneyit Orhan Toprak, Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay, İl Emniyet Müdürü Şükrü Yaman, AK Parti İl Başkanı Hasan Angı ve AK Parti Konya Milletvekili Tahir Akyürek eşlik etti.

 

Bakan Turhan Mevlana Müzesi'ni ziyaret etti, esnaf ve vatandaşlarla buluştu

Turhan, bir dizi programlara katılmak üzere geldiği kentte Lojistik Merkezi ve Yüksek Hızlı Tren (YHT) Garı inşaatında incelemelerde bulunduktan sonra Mevlana Müzesi'ne geçti.

Bakan Turhan, buradaki eserler hakkında yetkililerden bilgi aldı. Turhan'a burada Konya Valisi Cüneyit Orhan Toprak, Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay, Kültür ve Turizm İl Müdürü Abdüssettar Yarar ve AK Parti İl Başkanı Hasan Angı eşlik etti. 

Müze ziyaretinin ardından Mevlana Meydanı'nda bulunan Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumunun (BTK) Güvenli İnternet Tırı'nı ziyaret eden Mehmet Cahit Turhan, sanal gerçeklik gözlüğünü taktı ve çocuklarla fotoğraf çektirdi.

Turhan, daha sonra merkez Meram ilçesi Kazım Karabekir Caddesi'ndeki esnaf ve vatandaşlarla bir araya geldi.

Kafede KPSS sınavına çalıştığını söyleyen ve sigara içtiği görülen bir gençle sohbet eden Bakan Turhan, "Sigarayı bırakırsan KPSS'yi kazanabilirsin." dedi.

Bir alışveriş merkezindeki esnafı da ziyaret eden Turhan, taleplerini dinledi.