Bakan Yıldırım, Cumaovası-Torbalı banliyo hattının deneme seferini gerçekleştirdi

Vali Mustafa Toprak ve İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu ile trene binen Yıldırım, bir süre vatman bölümüne geçerek treni sürdü. 
Yıldırım, Develi İstasyonu'nda duran trenden inerek kendisini çiçeklerle karşılayan vatandaşlarla sohbet etti, fotoğraf çektirdi.

Torbalı'da istasyon yakınında vatandaşlara hitap eden Yıldırım, 1 Kasım'da Torbalı'nın tarih yazdığını belirtti. Yıldırım, İzmir ve Torbalı için var güçleriyle çalışacaklarını kaydederek, "Geçtiğimiz 13 yıllık süreye bakıldığında ülkemizin yollarla, havalimanlarıyla, deniz limanlarıyla, hızlı trenlerle kaderini nasıl değiştirdiysek, iletişimde Türkiye'yi Afrika seviyesinden alıp Avrupa'nın en ileri ülkeleri arasına getirdiysek Türkiye'yi dünyanın en önemli 10 ülkesi arasına getirmeye kararlıyız, azimliyiz" diye konuştu.

Yıldırım, Cumaovası - Torbalı hattının en geç ocak ayı sonunda hizmete gireceğini ifade ederek, "Buradan İzmir'e, önümüzdeki sene sonundan itibaren de Selçuk'a trenle keyifli yolculuk yapma imkanı bulacaksınız. Biz ne söz verirsek o sözün hep arkasındayız, gereğini yaparız" dedi.

TCDD'nin Torbalı Belediyesine park yapımı için 20 dönüm arazi verdiğini, 2016 yılı sonuna kadar da 250 yataklı bölgesel hastaneyi bitireceklerini anlatan Yıldırım, Torbalı merkez, Ayrancılar ve Özbey'e toplam 5 aile sağlığı merkezi kurmak için çalışma başlattıklarını dile getirdi.

Fotoğraflar