Bakan Yıldırım, Ödemiş'te muhtarlarla bir araya geldi

Bakan Yıldırım, Ödemiş`te muhtarlarla bir araya geldiÖdemiş'te muhtarlarla bir araya gelen Yıldırım, muhtarların siyasi iradenin kılcal damarları gibi vatandaşa en yakın ve demokrasinin yerelde en güçlü temsilcileri olduğunu belirtti. 

Yıldırım, yerinden yönetim adına büyük adımlar atıldığını, ancak İzmir'de büyükşehir belediyesinin muhtarlarla ilişki konusunda, bütçesi gelmesine rağmen gerekli çabayı gösteremediğini bildirdi. Yıldırım, "Hizmette bazen siyasete, ne kadar oy verildiğine baktı." diyerek, şöyle devam etti:

"Bunlar yanlış şeyler, hizmette siyaset olmaz. Siyasete göre hizmeti ayarlamaya başlarsanız o zaman kardeşliğimize zarar verirsiniz. Siyasi düşünce farkı gözetmeden hizmetleri herkesin ayağına götürmek gerekir. Bunun için, ülkenin doğusu ile batısını, kuzeyi ile güneyini birleştirmek için 24 bin kilometre bölünmüş yol yaptık. Şimdi İzmir'de ne varsa Hakkari'de var. Iğdır'da, Ağrı'da, Bingöl'de havaalanı var. Orası doğudur demedik. Dedik ki Türkiye'nin doğusu ile batısı aynı olacak. Terörün istismarını elinden alacağız dedik."

Türkiye'de iletişimin, göreve geldiklerinde Afrika seviyesinde bulunduğunu, bugün ise 4,5G ile dünyada bir numara hale geldiğini vurgulayan Yıldırım, hükumet olarak görevlerinin, fedakarlığı karşısında millete hak ettiği hizmetleri, dünyadaki birçok ülkenin ilerisinde sunmak olduğunu belirtti. 

"Baş belediye yapmıyorsa, biz yapacağız"

Bakan Yıldırım, "Ne dedik, 35 izmir 35 proje. Olmaz yapılmaz falan, filan... Siyaset yapacaklar ya... Maalesef orada da bir kez daha çakıldılar. 7 tanesini bitirdik, diğerleri de devam ediyor. Milim şaşma yok. Ne söz verdiysek onu yapıyoruz. Çünkü biz, Cumhurbaşkanımız, liderimiz Recep Tayyip Erdoğan'ın yolundayız. Ne diyor; söz verdiğimizi yapacağız, yapamayacağımızın da sözünü vermeyeceğiz. Size karşı hep açık, dürüst olduk. Hayalleri boşa çıkaracak işlerin içinde olmadık." diye konuştu.

Hava yolunun halkın yolu olduğunu, Türkiye'nin dünya ile yarışan bir hava yolu şirketinin bulunduğunu vurgulayan Yıldırım, "İzmir'e en güzel terminali yaptık. Yurt dışına doğudan uçuşları başlatıyoruz. Onun da kararını aldık. İzmir'e son 12 yılda 30 milyarın üzerinde yatırım yaptık. Bundan sonra da yapacağız." ifadesini kullandı.

Belediye başkanı ve dernek başkanından muhtarların sorunlarına dair dosyalar aldığını, çözümü için elinden geleni yapacağına dikkati çeken Yıldırım, "Baş belediye yapmıyorsa, hiç merak etmeyin biz yapacağız. Nasıl yapacağız? Onlara gönderdiğimiz paradan kesip yapacağız. Yağma yok. Hem parayı alacaksın hem hizmet yapmayacaksın. Ya da buraya yapayım, şuraya yapmayayım demeyeceksin." dedi.

Yeni anayasa 

Bakan Yıldırım, Türkiye'nin kurtuluşunun yeni bir anayasa, güçlü bir siyasi irade ve başkanlık sisteminden geçtiğine işaret ederek, şunları kaydetti:

"7 Haziran'da istikrarın kaybolmasının ne anlama geldiğini bu millet gördü. Artık Türkiye'nin zaman kaybetmeye vakti yok. Aradaki farkı kapatması lazım. Büyük Atatürk'ün işaret ettiği muasır medeniyetlere ulaşmamızın, onun da ötesine geçmemizin yolu istikrar ve başkanlık sistemidir. Yapılan eleştirilerin hepsinin tamamen zırva olduğu, yok diktatörlük olacakmış, bunun da zırva olduğu ortaya çıkacak. Başkanlık sistemiyle belediye bakanlığının farkı yok. Ödemiş'in başkanı Mahmut Badem, Türkiye'nin başkanı Recep Tayyip Erdoğan. Başkanlıkta da, başkan ayrı seçiliyor, meclis ayrı seçiliyor. Millete karşı dürüst olalım, doğruları söyleyelim. Başkanlığa karşı olmak yerine çalışın, siz de başkan olun. Önünüzde duran mı var? Çalışan dağları aşmış, çalışmayan düz yolda şaşmış. Bunlar düz yolda şaşıyorlar."

Fotoğraflar