'Bu bayrak göklerden inmesin, bu ezanlar dinmesin'

`Bu bayrak göklerden inmesin, bu ezanlar dinmesin`Bakan Arslan, Kars'ın Kağızman ilçesinde hayırsever Hacı Yusuf Korkmaz tarafından yaptırılan ve hizmete giren Hazreti Hamza Camisi ve Kur'an Kursu'nun açılışında yaptığı konuşmada, hayırseverleri kutladı.

Kağızman'ın duasını almış bir Kağızman evladı olarak memlekete hizmet ettiklerini, çok makam gördüklerini ancak makamların kendilerini şımartmadığını belirten Arslan, "Makamlar bize değer katan değil, biz makamlara değer katan olduk, bunun için Rabbime şükrediyorum." ifadesini kullandı.

Ülkeye, millete hizmet etmeye devam edeceklerini anlatan Arslan, "Yeter ki bu bayrak göklerden inmesin, yeter ki bu ezanlar dinmesin. Bunun için biz hizmetkar olmaya devam edeceğiz. Kağızmanlı olmaktan ve Kağızmanlılar ile gurur duyuyorum. Her Kağızman'a geldiğimde duygulanıyorum. Yaklaşık 49 yıl önce burada ilkokulu okumuştum. Bugün de bu nedenle buradaki çocuklara karne verirken duygulandım." diye konuştu.

Hayırda yarışan hayırseverler bulunduğuna değinen Arslan, şöyle devam etti:

"Okul, ibadethane, köprü, yol, tünel yaparsanız bunların sevabı sonsuz. Her zaman dua alırsınız. İşte hem eğitim hem ibadet yuvası olacak bir mekandan bahsediyoruz. Burada çok önemsediğim şey hem cami hem Kur'an kursu yapıldı. Açılış bugüne nasip oldu. Burada yetişecek gençler inşallah ülkemize, milletimize, İslam'a hayırlı evlatlar olarak yetişirler." 

Konuşmasının ardından Kağızman'a yatırım yapan hayırseverlere birer plaket takdim eden Bakan Arslan, vatandaşlarla açılışını yaptığı camide cuma namazını kıldı.