'Daha fazla misafir ağırlayabilir olmak için de çalışıyoruz'

`Daha fazla misafir ağırlayabilir olmak için de çalışıyoruz`Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan ile Kültür ve Turizm Bakanı Numan Kurtulmuş, kent merkezindeki Kafkas Cephesi Harp Tarihi Müzesi'nin açılışının ardından Sarıkamış ilçesine gelerek Cıbıltepe Kayak Merkezi'nde yapımı tamamlanan Kütük Evi'nin açılışını yaptılar.

Ardından Cıbıltepe Kayak Merkezi'ndeki bir otelde turizm sektör temsilcileriyle bir araya gelen Bakan Arslan ve Kurtulmuş, turizm değerlendirme toplantısına katıldılar.

Bakan Arslan, hem Kars'ın hem de Sarıkamış'ın öne çıkan birçok değeri olduğunu anlattı. Bu değerlerle ilgili farkındalık oluşturma konusunda gayretlerinin olduğunu vurgularken, şunları kaydetti:

"Bunu gerek Türkiye gerek dünya çapında daha fazla duyurabilir ve daha fazla misafir ağırlayabilir olmak için de çalışıyoruz. Sarıkamış tesislerinin modernize edilmesi, ilave yeni tesisler yapılması konusunda ciddi mesafe kaydettik. Katerina Köşkü bizim için çok önemli. Hem tesislerin yenilenmesi hem Katerina Köşkü'nün daha aktif bir şekilde Sarıkamış turizmine kazandırılması hem de Kars'taki kültür ve inanç turizmine hizmet edebilecek değerlerimizin de daha çok gün yüzüne çıkarılmasıyla ilgili çalışmalarımız var."

Toplantıya, Kars Valisi Rahmi Doğan, AK Parti Kars Milletvekili Yusuf Selahattin Beyribey, Kars Belediye Başkanı Murtaza Karaçanta, Sarıkamış Kaymakamı Yusuf İzzet Karaman, Sarıkamış Belediye Başkanı Göksal Toksoy, il kültür müdürleri ve sektör temsilcileri katıldı.

Kültür ve Turizm Bakanı Numan Kurtulmuş ile Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan toplantı sonrası Ebu’l Harakani Türbesini ziyaret ederek dua okudular.