'En güvenli ulaşım sistemi demiryollarıdır, havayollarıdır'

`En güvenli ulaşım sistemi demiryollarıdır, havayollarıdır`Bakan Turhan, Anadolu Eğitim Kültür ve İrfan Derneği (ANADER) Ankara Temsilciliği'ni ziyaret etti ve Bakanlığın icraatlarıyla ilgili sunum yaptı.

Turhan, burada yaptığı konuşmada, AK Parti'nin iktidara geldiği günden bu yana alanda artan bir tempo ile ülkeyi kalkındırdığını ifade ederek, son 16 yılda yaşanan dönüşümün herkes tarafından açıkça görüldüğünü söyledi.

Ekonomik, sosyal sorumluluk ve özellikle de dış politika açısından Türkiye'nin itibarının ve devlete olan güvenin arttığını ifade eden Turhan, "Buna ben inanmıyorum diyen var mı? Bu iktidarın muhalifleri bile buna, ben inanmıyorum diyemez." diye konuştu.

Turhan, Ankara'da yaşanan tren kazasına da değinerek, şunları kaydetti:

"Bu kaza üzerinden hükümetimize, şahsıma saldırılar, eleştiriler oldu. Kaza oldu, ihmalimiz var veya yok. Bu konuda adli merciler incelemelerini yapıyor. Bu durumların yönetimini yapmak işi, projeyi, altyapıyı yapmak kadar önemlidir. Bir hafta önce Danimarka'da da aynı hadise yaşandı, trenler kafa kafaya çarpıştı. Yollarımızda her gün ortalama 11 insanımız ölüyor. Her şeye rağmen en güvenli ulaşım sistemi demiryollarıdır, havayollarıdır."    

Turhan, konuşmasında dernek yetkililerine ve üyelerine Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığının icraatlarını içeren bir sunum yaptı. 

Bakanlık çatısı altında yaklaşık 280 bin kişilik bir ekibin çalıştığını belirten Turhan, Bakanlığın Türkiye'deki en büyük istihdam kapılarından biri olduğunu kaydetti.