KGM'ye bağlı 2 bin 500 taşeron işçi kadroya alındı

KGM`ye bağlı 2 bin 500 taşeron işçi kadroya alındıKarayolları Genel Müdürlüğüne bağlı 3 bin 500 taşeron işçinin kadroya alınmasına ilişkin ek protokol imza töreni, Yıldırım ile Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Süleyman Soylu'nun katılımıyla Kurumun Konferans Salonu'nda gerçekleştirildi.

Yıldırım, salondaki herkesin adeta gözünün içinin güldüğünü ifade ederek, "Bu mutluluk bize de yansıyor çünkü karayollarımızın gücüne güç katıyoruz. Bugün karayollarının asli kadrolarına geçecek 3 bin 500 arkadaşımızla karayolları ailesi daha da büyüyor, 25 bin 300'e ulaşıyor" diye konuştu.

Bu noktaya gelmenin kolay olmadığını ve ciddi gayret gösterildiğini belirten Yıldırım, aynı işi yapan bütün çalışanların aynı şekilde muamele görmesi gerektiğine inandıklarını dile getirdi.

Alın terini, akıl terini bu ülkenin geleceğine koyan insanların farklı bir sınıflandırılmaya tabi tutulmasının asla ve asla kabul edilemez olduğunu söyleyen Yıldırım, bu yanlışı, çarpıklığı ortadan kaldırmak için hükümetin ortaya bir irade koyduğunu, kamudaki bütün alt yükleniciler marifetiyle çalışan işçilerin devlet kadrolarında asli işlerini yapacak şekilde sürekli bir statüye getirilmelerinin AK Parti'nin yeni dönemdeki taahhüdü olduğuna dikkati çekti.

Bunun ilk adımının karayolunda çalışan 6 bin 417 işçiyle Başbakan Ahmet Davutoğlu tarafından atıldığına işaret eden Yıldırım, "Bugünkü törene konu 3 bin 500 arkadaşımızla beraber sayı 9 bin 917'ye ulaşmış oluyor. Yaklaşık 10 bin arkadaşımız daha karayolları ailesine katılmış oluyor. Böylece söz verdiğimiz bu konudaki vaadimizi adım adım yerine getiriyoruz." ifadesini kullandı.

İşçi, işveren ve işçiyi, üretimin "altın üçgeni" olarak nitelendiren Yıldırım, bu üçgenin herhangi bir köşesi eksildiğinde üretimin yapılamadığını söyledi.

Karayolları çalışanlarının büyük başarılara imza attığını dile getiren Yıldırım, "Siz yolları böldünüz, milleti birleştirdiniz. Yaptığınız iş bu kadar ulvidir. Siz kuyu kazanlardan, yıkanlardan değil, tünel, köprü yapanlardan, Türkiye'nin yüzünü ağartanlardansınız. Teröre inat daha çok yol yapacağız. Daha çok köprü yapacağız. Dünyanın en büyük projelerini bu aziz millete yakışır şekilde gururla yapacağız." diye konuştu.

"21 Nisan'da dünyanın 4. büyük köprüsünün son tabliyesini koyacağız"

Bakan Yıldırım, 21 Nisan'da dünyanın 4. büyük köprüsünün son tabliyesini koyacaklarını bildirerek, "Artık İzmit Körfezi de geçilir hale geliyor. Bu, ülkemiz, milletimiz için büyük bir eserdir. Türkiye'nin gücünü görmezden gelmeye çalışanlar, Türkiye'nin gücünü sınamaya kalkanlar, 780 bin kilometrekare vatan toprağının her köşesinde yükselen eserlere baksın. Türkiye, 1'inci, 2'nci köprüyü de Yavuz Sultan Selim'i de yaptı ama bir fark var. O dönemlerde Türkiye taşeron, köprüyü yapanlar müteahhitti. Şimdi Türkler müteahhit, yabancılar taşeron... Türkiye'nin gücü budur. Bu güce 79 milyonun duası ve desteği ile gelindi." değerlendirmesinde bulundu.

Karayollarının daha güçlü bir yapıya kavuştuğunu belirten Yıldırım, artık daha çok yol ve daha çok hizmet yapacaklarını söyledi. "Ben hiçbir zaman çalışmayan bir işçi görmedim. Onları çalıştıramayan, onları motive edemeyen idareciler gördüm." diyen Yıldırım, amaçlarının tartışma değil, üretmek olduğunu ifade etti.

"Türkiye'nin gelişmesine taş koyanların canını okuyacağız"

Türkiye'nin şimdiden karayollarında, demiryollarında, havacılıkta ve iletişimde 2023 hedeflerine yaklaşmış olduğunu vurgulayan Yıldırım, "Türkiye'nin kalkınmasına, ilerlemesine, gelişmesine taş koyanların canını okuyacağız. Bu kadar basit." dedi.

Fotoğraflar