'Millet olma şuuruyla meydanlara inerseniz hiç kimsenin gücü size yetmez'

`Millet olma şuuruyla meydanlara inerseniz hiç kimsenin gücü size yetmez`Kars'tan 18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Zaferi'nin 103. yıl dönümü etkinliklerine katılmak için Çanakkale'ye giden bir grup Kafkas Üniversitesi (KAÜ) öğrencisi, etkinlikler sonrası AK Parti Kars İl Başkanı Adem Çalkın ile birlikte Ankara'ya geçerek Bakan Arslan'ı makamında ziyaret etti.

Arslan, öğrencileri kabulünde yaptığı konuşmada, Çanakkale Zaferi'nin önemine işaret ederek, "Kars'tan, Sarıkamış'tan, Kafkaslardan değerli gençlerin Çanakkale'ye gelmesini çok önemsiyoruz." dedi.

Şehitlere Allah'tan rahmet dileyen Bakan Arslan, "Ecdat 103 yıl önce bir taraftan Çanakkale'de mücadele verirken, diğer yandan Sarıkamış'taki Allahuekber Dağları'nda mücadele veriyordu. O ecdat ki ta Yemen'den, Halep'ten, Şam'dan, Bakü'den, Selanik'ten, Kosova'dan Anadolu'nun her yerinden Sarıkamış'ta toplanıp donmak pahasına gözlerini kırpmadan şehadet şerbetini içmeye gittiler. Orada bir ruh vardı, o ruh düşmanı yenmek veya yenmemek değildi ama vatan savunması adına donmak pahasına ölümü göze almaktı." diye konuştu.

Arslan, vatan olarak bırakılan bu toprakları daha iyi korumak ve geleceğe daha iyi taşımak için mücadele verdiklerini vurgulayarak, "Sarıkamış da Çanakkale de bizim için önemli. Bunu hep vurguladık, vurgulamaya da devam edeceğiz." ifadesini kullandı.

Birlik ve beraberliğin önemine değinen Arslan, şunları kaydetti:

"15 Temmuz ve Zeytin Dalı Harekatı da şunu ortaya koydu; millet olma şuuruyla meydanlara inerseniz hiç kimsenin gücü size yetmez. Tankla, tüfekle, helikopterle bize saldırıyor olsalar dahi millet olmak bilinciyle göğsümüzü kurşunlara siper ederiz ve ülkemizi savunuruz."