Tarıma Dayalı İhtisas Besi Organize Hayvancılık Bölgesinin temeli atıldı

Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan, Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Ahmet Eşref Fakıbaba ile birlikte Kars'ta Tarıma Dayalı İhtisas Besi Organize Hayvancılık Bölgesi'nin temel atma törenine katıldı.

Bakan Arslan, törendeki konuşmasında, "Tarım ve hayvancılık şehri Kars’ta hemşehrilerimizin bu alanda da daha modern bir şekilde, daha verimli bir şekilde gelir elde etmesi bizim için önemli, nitekim daha önce dedik ki, tarım ve hayvancılık şehri,t hayvancılığın başkenti Kars’ta kesimhane olmadan olmaz dedik. Hemen sol tarafımızda görüyoruz. Bizim bölgemiz için önemli modern bir kesimhane ve orada yeni ahırlar var. Bölge insanının ihtiyacını direkt yerinde görecek çok önemli bir tesisin geçen sene temelini attık ve bu sene bitme aşamasına geldi. Bu bizim hayvancılığımız açısından önemliydi. Ama daha önemlisi yine Kars hayvancılığı anlamında bakanlık olarak sizin verdiğiniz destekler. Ama bütün bunları yaparken Karslının, Kars’ın neresinde olursa olsun yaptığı hayvancılığı, yaptığı besiciliği daha modern bir ortamda yapabilmek ve buradan elde ettiği ürünleri daha modern ve iyi şartlarda işleyip pazara sunabilmek adına biz bu İhtisas Besi Organize Sanayi Bölgesini çok önemsiyorduk. Bugün temelini atıyoruz. Biz yetiştiricilik yapıyoruz ama biliyoruz ki, yetiştirmek kadar besicilikte aslında bu işin gelir tarafı, kazançlı tarafı, işte sadece yetiştiricilikten değil, besicilikten de bölge olarak gelir elde edebilmeniz adına yine bu tesis önemli, o yüzden emeği geçenlere teşekkür ediyorum" dedi. 
 

"Birileri rahatsız oluyor"

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın öncülüğünde yürüttükleri projelere değinen Arslan, ülkeye daha fazla değer katacak projeleri yaptıkça birilerinin bundan rahatsız olduğunu ve engellemeye çalıştığını söyledi. Arslan, "Birileri nasıl olur da unutulmuş şehir Kars'tan Bakü-Tiflis-Kars gibi bir dünya projesi yapılan Kars'a gelindi diye rahatsız oluyorlar. Birileri nasıl olur da Bakü-Tiflis-Kars Demiryolu projesiyle Kars'ta bir lojistik merkezi yapılıyor diye çok rahatsız oluyor. Birileri yine diyor ki nasıl olur da bunlar, Kars-Iğdır Dilucu üzerinden uluslararası proje yapacaklar. Kim, nasıl rahatsız olursa olsun, kim Türkiye'nin büyümesini istemiyor olursa olsun, Cumhurbaşkanımızın liderliğinde, onun ekip arkadaşları olarak bu ülkeyi 2023, 2053 ve 2071 hedeflerine yürütmek için gecemizi gündüzümüze katıyoruz, katmaya da devam edeceğiz." ifadesini kullandı.

"İçimizdeki hainleri, dış güçlere maşalık edenleri anlayamıyorum." diyen Arslan, sözlerini şöyle sürdürdü:

"Bunlar bu ülkenin menfaatini mi düşünüyor yoksa dış güçlerin menfaatini mi düşünüyorlar, onu anlayamıyorum ama anladığım ve memnun olduğum bir şey var ki bilgi ve iletişim teknolojileri o kadar yaygınlaştı ki Anadolu'da hangi annem, bacım, kardeşim, amcam neyi söylerse televizyonlar anında veriyor. O cahil dedikleri, o bir şey bilmez dedikleri köylü annem de İstanbul'da yaşayan 65 yaşındaki ablam da o hacı amcam da inanınki her birine dersler veriyor. 'Ben 15 sene öncesini, hastane kuyruklarını, ilaç kuyruklarını, susuzluğu, açlığı, doktorsuzluğu, yolu olmayan şehirleri unutmadım. Bu anlamda ilk defa huzura kavuşmuşum, ilk defa inandığım bir liderle geleceğe yürüyorum, kimse benim kafamı karıştıramaz ve bu kutlu yürüyüşü durduramaz.' diyor, Allah milletimizden razı olsun."