Bakan Arslan, 'Hedef belli, kırmızı - beyazın büyümesi'

Bakan Arslan, `Hedef belli, kırmızı - beyazın büyümesi`Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu (BTK) tarafından sanal mobil şebeke hizmeti sunması için Bursaspor Telekomünikasyon AŞ.'ye yetki belgesi verilmesi dolayısıyla imza töreni düzenlendi. 

BTK binasındaki törende konuşan Bakan Arslan, herkesin spor yapabilmesi ve gençlerin yanlış alışkanlıklar yerine spora yönlendirilmeleri için her türlü desteği verdiklerini ifade ederek, Bursaspor'un da Bursalı gençler için örnek uygulamalar hayata geçirdiğini söyledi.

Bilişim sektörünün dünyanın geleceğini belirleyen önemli sektörlerin başında geldiğini dile getiren Arslan, hiçbir kurum veya kuruluşun telekomünikasyon ve inovasyon dünyasından uzakta kalarak gelişmesini sürdüremeyeceğini kaydetti.  

"Türkiye artık bilginin gücünü biliyor"

Artık bilişim sektöründe faaliyet göstermek için yüksek bütçelere ihtiyaç kalmadığına dikkati çeken Arslan, "Günümüzün girişimcilerinin sermayesi bilgisi. Eğer bilgiye sahipseniz bu paradan önde geliyor. Türkiye artık bilginin gücünü bildiği gibi bilgiyi nasıl kullanacağını da biliyor." diye konuştu.

Arslan, verilen yetki belgesiyle Bursaspor Telekomünikasyon AŞ.'nin Türkiye'nin 63. sanal mobil işletmecisi olduğunu vurgulayarak, sözlerini şöyle sürdürdü:

"Yani teknik kısıtlar nedeniyle kendisine ait bir frekansı olmadan mobil şirket şebeke işletmecilerinin altyapısından yararlanarak hizmet sunan mobil şebeke firmalarından biri oldu. 516 numaralı blok artık Bursaspor ve Bursaspor taraftarının. Bugün için 100 bin adet olarak tahsis edilen hat Bursaspor taraftarı için önemli ama Bursaspor'un büyüklüğü açısından küçük." 

Teknolojinin her zaman bir adım daha ileri götürülmesi gerektiğini belirten Arslan, hükümet olarak mobil şebeke işletmecilerine milli ve yerli ürün üretimi konusunda ciddi yükümlülükler getirdiklerini kaydetti.

Arslan, "Her ne kadar Bursaspor ile bugün bir anlaşma imzalanacak ise de her ne kadar yeşil-beyaz varsa da hedef belli, kırmızı-beyazın büyümesi. Bizim de hedefimiz ülkemizin, milli takımımızın çok daha yukarılarda bayrağımızı göndere taşıması. Bunun da yolu mili takımın tamamlayıcısı olan kulüplerimizin büyümesi, başarılı olması. Bursaspor bu zamana kadar çok iyi örnek oldu. İnşallah bundan sonra da örnek olacak." dedi.

Konuşmaların ardından Arslan, BTK Başkanı Ömer Fatih Sayan ve Bursaspor Kulübü Başkanı Ay tarafından yetki belgesi imzalandı.

Ali Ay, Bakan Arslan'a Bursaspor forması hediye etti.