Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan Kars'ta

Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan Kars`taBakan 

Arslan, Kars'ın Sarıkamış ilçesi ziyaretinde, protokol üyeleri ile kurum amirleri ve vatandaşlar tarafından karşılandı. Karşılamada Kafkas ekibi, Kafkas halk dansları oyunu sergiledi. Burada hemşehrilerine hitap eden Arslan, Sarıkamışlılara verdikleri desteklerden dolayı teşekkür ederek, "Bize düşen Kars, Ardahan ve Iğdır'ın bölgesel olarak kalkınmasını sağlamak. Başbakanımız Binali Yıldırım her zaman her platformda adeta bir Kars milletvekili gibi destek oldu. Birçok proje yaptık Allah onlardan razı olsun bize destek verdiler. O yüzden bu günde sona Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan'ın vizyonu, Başbakanımız Binali Yıldırım'ın ortaya koyduğu hedefler doğrultusuna inşallah biz ülkemizi daha iyi yerlere taşıyacağız." diye konuştu. 

Kars'ın bulunduğu coğrafyanın önemine değinen Arslan şunları kaydetti: "Bu coğrafya Ebü'l-Hasan el-Harakani Hazretlerinin hamilik yaptığı bir coğrafya, bu coğrafya yine Harakani gibi bir şehide sahip olan bir coğrafya, bu coğrafya ki onun izinden sadece Kars topraklarında 1,5  milyon ecdadı şehit olmuş daha da ötesi hemen şuracıkta 90 bin ecdadı 101 sene önce gözünü kırpmadan donmak pahasına bu ülkeyi vatan bu ülkeyi bize yurt bırakmak için şehit olmaya gitmiş, o yüzden dünya alem bilsin ki bu topraklar ucuz topraklar değil, dünyanın başka yerlerinde ucuz topraklar olabilir ama Anadolu coğrafyası karış karış şehit kanıyla sulanmış  ecdadın bize mirasıdır." 

Arslan, Anadolu coğrafyasında birlik ve beraberlik içerisinde yaşamaya devam edeceklerini belirterek, sözlerine şöyle devam etti: "Bu emanete iyi sahip çıkın bu emaneti günü geldiğinde sahiplerine ehline teslim edin, o yüzden dünya alem bilsin ki bize emanet edilmiş bu toprakları bin yıldır böldürmediğimiz gibi sonsuza kadar böldürmeyeceğiz, yine dünya alem bilsin ki Sarıkamışlı, Karslı, Kağızmanlı, Digorlu hangi etnik yapıdan olursa olsun, hangi mezhepten olursa olsun bir ve beraber kardeşçe omuz omuza düşmana karşı savaş vermiş, bu günden sonra da omuz omuza kardeşçe, ister iç ister dış düşmanlar yine onlara karşı dik duracak, yine inşallah bu ülkeyi sonsuza karşı taşıyacak." 

Bakan Arslan daha sonra Kars'ın Selim ilçesini ziyaret etti. Belediye binası önünde bir araya gelen vatandaşlar, Arslan'ı alkışlarla karşılayarak, şükür kurbanı kesti. Burada hemşehrilerine hitap eden Arslan, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın arkasında milletinin gücüyle dik durduğunu söyledi. Koltuktan güç alan değil, koltuğa güç verenler olarak hizmet edeceklerini ifade eden Arslan, şöyle konuştu: "Eğer biz bugün herkesin hizmetinde oluyorsak, dünyanın neresinde bir mazlum, mağdur varsa ona kucak açıyorsak, bu sizin desteğiniz ve duanız sayesindedir. O yüzden Allah sizden razı olsun. Siz destek verdiniz, biz Ankara'ya güçlü gittik. Bugün bakanlık sorumluluğunu almış bir il olarak buradayız. Bundan sonra bize düşen AK Parti'ye, Recep Tayyip Erdoğan'a ve Binali Yıldırım'a daha fazla destek olmak."

"2023 Hedeflerine Taşıyacak Sistemin Adı; Başkanlık"

Arslan, var olan siyasi sistemde ülkenin ve vatandaşların zararlı çıktığını belirterek, sistemi vatandaşlarla el birliğiyle aşacaklarına inandığını dile getirdi.  Arslan, "Bu ülke insanını 2023 hedefine taşıyacak sistemi kurmamız lazım. Sistemin adı başkanlık. Var olan sistemde ülke ve vatandaş şu anda zararlı çıktı. Bu sistemdeki tıkanıklığı sizlerinde desteğiyle aşarak bu ülkeyi daha hızlı kalkındıracağız." dedi.

"78 Milyon Bu Ülkeyi Böldürmedi, Böldürmeyecek"

Bir çok milletin ülkede bin yıldır kardeşçe yaşadığını anımsatan Arslan, milletin arasına nifak tohumları ekmeye çalışanların başarılı olmayacağını anlattı. Arslan, "Ülkemizin diz çökmesini, geçmişteki gibi onlara boyun eğmemizi isteyenler, iç ve dış düşmanlarımız, dış maşalar bilsinler ki, Recep Tayyip Erdoğan ve onun arkasındaki 78 milyon bu ülkeyi böldürmedi ve böldürtmeyecek. Birliğimize, beraberliğimize halel getirmek isteyenlere Rabbim izin vermeyecek. Bugün her yerde ülkemizi koruyan güvenlik güçlerimizin Rabbim yar ve yardımcısı olsun. Onlardan razı olsun ki, canları pahasına ülkemizi koruyorlar." ifadelerini kullandı.